یکصد مدیر عامل برتر دنیا در سال 2019

برترین مدیرعامل‌های دنیا

در سال 1993 که جنسن هوانگ انویدیا را تاسیس کرد، تمرکزش را بر یک حوزه خاص گذاشت: ساخت چیپ‌های کامپیوتری قدرتمند به‌منظور تامین گرافیک بازی‌های ویدئویی که دائماً متحول می‌شوند. در بدو ورود کمپانی به بازار سهام در سال 1999 و رشد آن در دهه‌ی 2000، این بازی‌های ویدئویی بودند که نقش موتور پیشرفت آن را ایفا کردند؛ اما حتی در همان دوران هم هوانگ، یک مهاجر تایوانی و فارغ‌التحصیل مهندسی برق از دانشگاه‌های اورگن استیت و استنفورد، مسیر متفاوتی پیش روی خود می‌دید. متخصصان علم داده‌ها خواهان کامپیوترهایی بودند که محاسبات بسیار پیچیده‌تر را با سرعت بیشتر انجام دهند، بنابراین انویدیا تصمیم گرفت میلیاردها دلار صرف تحقیق و توسعه‌ کند و چیپ‏‌های کاربردی در حوزه‌ی هوش مصنوعی بسازد. در اواسط دهه‌ی 2010 بود که چیپ‌های متمرکز بر هوش مصنوعی کمپانی، این بازار نوظهور را قبضه کردند و وسایل نقلیه‌ی خودران، ربات‌ها، پهپادها و یک دوجین ابزار پیشرفته‌ی دیگر ظاهر شدند. نگاهی به نمودار سهام انویدیا نشان می‌دهد که این قمار آن‌ها جواب داده است: از اواخر 2015 تا اواخر 2018، سهام کمپانی 14 برابر شد- عملکردی که هوانگِ 56 ساله را در صدر فهرست بهترین مدیرعامل‌های دنیای مجله‌ی کسب‌وکار هاروارد در سال 2019 جای می‌دهد.

هوانگ برای اولین بار است که در رتبه‌ی اول جای گرفته، اما از تازه‌واردهای فهرست نیست: او در سال 2018 در جایگاه دوم و در سال 2017 هم در جایگاه سوم قرار داشت (بهترین مدیرعامل سال گذشته، پابلو ایسلا از خرده‌فروش اسپانیاییِ ایندیتکس، از مسئولیت مدیرعاملی به ریاست هیئت‌مدیره‌ی کمپانی منتقل شد و جایی در میان کاندیداهای 2019 ندارد). این میزان از ثبات، یکی از ویژگی‌های متداول فهرست ما است. برخلاف رتبه‌بندی‌هایی که از ارزیابی‌های شهودی یا معیارهای کوتاه‌مدت بهره می‌گیرند، فهرست ما حاصل بهره‌گیری از معیارهای عینی عملکرد در کل دوران تصدی مدیرعامل است- و این «ارقام حرفه‌ای» عموماً ثبات دارند. بنابراین جای تعجب نیست که 65 تن از مدیرعامل‌های سال گذشته، در فهرست امسال نیز حضور یافته‌اند.

این ثبات در حالی مشاهده می‌شود که روش خود را تغییر داده‌ایم. از 2015 به این‌سو، رتبه‌بندی ما نه صرفاً عملکرد مالی بلکه ارزیابی زیست‌محیطی، اجتماعی و راهبری (ESG) را هم در نظر می‌گیرد. طی 4 سال گذشته، 20 درصد از رتبه‌ی نهایی هر مدیرعامل را به نمره‌ی ESG او اختصاص می‌دادیم. اما امسال با تغییر فرمول، سهم ESG را به 30 درصد افزایش دادیم (کادر «نحوه‌ی محاسبه‌ی رتبه‌ها» را ببینید). این تغییر فرمول با توجه به تحول نگرش افراد و صندوق‌های سرمایه‌گذاری رخ داده که هم‌اکنون مسائلی فراتر از سود و زیان نهایی کمپانی را در تصمیمات سرمایه‌گذاری خود لحاظ می‌کنند. یک نشانه‌ی این تغییرات را ببینید: در اوت 2019 بود که 181 مدیرعامل آمریکاییِ عضو «میزگرد کسب‌وکار»، بیانیه‌ای امضا کردند که هدف شرکت‌ها را صرفاً خدمت‌رسانی به سهام‌داران نمی‌دانست، بلکه ادعا می‌‌کرد باید چهار گروه دیگر از ذی‌نفعان را هم در نظر بگیرند: کارکنان، مشتریان، تامین‌کنندگان و عوام.

تغییر در ضریب تاثیر ESG، یک قربانی داشت: جف بزوس، مدیرعامل آمازون. اگر صرفاً عملکرد مالی در نظر گرفته شود، جف بزوس از سال 2014 یکه‌تاز بوده و همواره در صدر فهرست جای داشته است. اما با توجه به نمره‌ی نسبتاً پایین آمازون در ESG، او به فهرست امسال راه نیافت. به ادعای سستینالیتیکس (یکی از دو شرکت تامین داده که یار و یاور مجله برای رتبه‌بندی مدیران عامل هستند)، این نمرات با توجه به ریسک‌های ناشی از شرایط کار و سیاست‌های استخدام، امنیت داده‌ها و مشکلات ضدانحصار محاسبه می‌شوند.

همانند سال‌های گذشته، حضور کم‌رنگ زنان در میان 100 مدیرعامل برتر مشاهده می‌شود. هرچند فهرست 2019 حاکی از یک خرده‌تحول مثبت است:

هرساله پس از انتشار فهرست توسط مجله، برخی از مخاطبان اعتراض می‌کنند و از حضور اندک زنان می‌گویند؛ و هر سال پاسخ می‌دهیم که این نتایج به خاطر عملکرد ضعیف زنان نیست، بلکه کلاً زنان اندکی این مسئولیت را برعهده دارند- موضوعی که از نظر ما نیز تأسف‌برانگیز است.

مدیرعامل‌های صفحات آتی، سال‌های زیادی در مسئولیت‌های خود باقی مانده‌اند- می‌توان این عامل را نشانه‌ی رضایت هیئت‌مدیره‌ها دانست که این رهبران موفق را در مسئولیتشان ابقا کرده‌اند. متوسط دوران تصدی مدیرعامل‌های فهرست 500 کمپانی برتر اس‌اندپی، 7.2 سال است؛ درحالی‌که متوسط سابقه‌ی مدیرعامل‌های فهرست مجله، به 15 سال می‌رسد. (هرچند می‌توان روش ما برای حذف مدیرعامل‌ها با سابقه‌ی کمتر از 2 سال را یک عامل تاثیرگذار دانست).

مقالات پس از فهرست، این حضور طولانی‌مدت را از دریچه‌های مختلف بررسی می‌کنند. شرکت کاریابی اسپنسر استوارت، نتایج مطالعه‌ی داده‌محوری ارائه می‌دهد که بیانگر الگوی مشترکی در نحوه‌ی عملکرد مدیرعامل‌ها در دوران تصدی‌شان است. یکی از یافته‌های این مطالعه این است: اگر مدیرعامل آن‌قدر خوب عمل کند که بیش از یک دهه در شغل خود بماند، عموماً یک دوره عملکرد فراتر از متوسط را تجربه خواهد کرد- نکته‌ای که بسیاری از مدیرعامل‌های فهرست مجله نیز هم‌اکنون از آن لذت می‌برند. به باور بیل جرج، استاد دانشکده‌ی کسب‌وکار هاروارد با سابقه‌ی یک دهه فعالیت به‌عنوان مدیرعامل مدترونیک، بسیاری از مدیرعامل‌ها مدت زیادی تعلل می‌کنند، زیرا وقت مناسب برای استعفا پیدا نمی‌کنند و از اقدامات آتی خود تصور صحیحی ندارند. او راهکار پاسخگویی به دو پرسش فوق را ارائه می‌دهد.

درهرصورت هم‌اکنون سرمایه‌گذاران کمپانی‌های فهرست امسال امیدوارند که هوانگ و سایر مدیرعامل‌ها در جایگاه خود بمانند- و همین روند مثبتشان را حفظ کنند.

مدیرعامل‌ها

جنسن هوانگ

کمپانی: انویدیا

سال شروع: 1993

صنعت: فناوری اطلاعات

داخلی: آری

کشور: امریکا

MBA: خیر


مارک بنیاف

کمپانی: سیلزفورس دات‌کام

سال شروع: 2001

صنعت: فناوری اطلاعات

داخلی: آری

کشور: امریکا

MBA: خیر


فرانسوا هانری پینوت

کمپانی: کرینگ

سال شروع: 2005

صنعت: کالاهای مصرفی

داخلی: آری

کشور: فرانسه

MBA: آری

.


این مدیرعامل‌ها به طور میانگین در 45 سالگی مدیرعامل شدند و به‌مدت 15 سال در این مسئولیت مانده‌اند.

4 نفر از مدیرعامل‌ها زن هستند، درحالی‌که سال گذشته 3 مدیرعامل زن داشتیم

87 نفر از مدیرعامل‌ها از اعضای داخل سازمان هستند که سال گذشته هم همین تعداد چنین شرایطی داشتند

این مقاله در شماره ی زیر منتشر شده است:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *