زنان و کسب و کار

راهنمای سر پا ماندن والدین شاغل

از دیزی ویدمن داولینگ در مجله جولای-آگوست2019

bannerپنج چالش بزرگ – و نحوه‌ی مواجهه با آن‌ها

جیکوب، شریک یک شرکت مشاوره‌ی معتبر بود و انتظار تولد فرزندش را می‌کشید. اما از زمان مشخص شدن تاریخ زایمان، نگرانی‌اش روزبه‌روز بیشتر می‌شد. او و همسرش که پزشک بود با این همه ساعات کار طولانی، چگونه می‌توانستند به خوبی از فرزندشان مراقبت کنند؟ آیا می‌توانست از مرخصی سخاوتمندانه‌ی سازمانش برای تولد فرزند استفاده کند و درعین‌حال با قضاوت منفی همکاران و مشتریانشان مواجه نشود؟ و با توجه به برنامه‌ی کاری او که مدام در سفر بود، چطور می‌توانست یک پدر خوب و یک حامی همیشه‌حاضر برای دختر جدیدش باشد؟

گابریلا که وظیفه‌ی جذب سرمایه در یک سرمایه‌گذاری خطرپذیر را بر عهده داشت، تلاش و انرژی زیادی را صرف کرده بود تا میان برآورده‌سازی نیازهای سرمایه‌گذاران گوناگون، شرکای شرکت و دو فرزند کوچکش توازن لازم را ایجاد کند. اما فشار کاری زیادی روی شانه‌هایش بود و حس می‌کرد که مدیران، نگاه خوبی به مرخصی‌های مداومش برای مراجعه به مطب متخصصان اطفال و جلسات مدرسه ندارند. او اعتراف کرد که نگران ترک مداوم محل کار در ساعت 5:30 بعدازظهر است («هیچ‌وقت عادت نداشتم که دفتر را این‌قدر زود ترک کنم») و می‌ترسید مأموریت‌های چالشی لازم برای ترفیع رتبه‌اش را به او واگذار نکنند.

برای مشاهده ادامه متن مقاله، اشتراک تهیه نمایید.

دیزی ویدمن داولینگ بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت آموزش و مشاوره‌ی ورک‌پرنت و نویسنده‌ی کتابچه‌ی راهنمای والدین شاغل است که در آینده توسط نشریه‌ی کسب‌وکار هاروارد منتشر خواهد شد.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *